Video Reklamos Blogas

ANIMUOTAS VIDEO : GERIAUSIAS BŪDAS PRISTATYTI VERSLĄ NE-NUO-BO-DŽIAI!

Norėdami perteikti informaciją, žmonės šimtmečius naudojo lentas. Ant jų buvo rašoma kreida, dabar – specialiais rašikliais. Šis metodas vis dar veikia ir rinkodaroje, o mokykla mus garantuotai išmokė vieno dalyko – įsidėmėti ant lentos užrašytą informaciją (ar net keverzones). Šiuo principu veikia ir animuota video reklama: net ir sudėtingas sąvokas galima pateikti paprastai, aiškiai, įdomiai ir net šmaikščiai. Tyrimais įrodyta, kad animuoti video informaciją padeda įsidėmėti 15 % geriau negu klipai su „kalbančiomis galvomis“. Kitaip tariant, žmonės, peržiūrėję animuotą Jūsų klipuką, jame pateikiamą informaciją suvoks aiškiau ir ji įstrigs ilgesniam laikui.

KIEK TURĖTŲ TRUKTI VIDEO REKLAMA?

Vos per 1,5 minutės galima apibūdinti bet kokią verslo idėją. 90 sekundžių optimali trukmė. Tačiau jei Jūsų verslas ar paslauga yra ypač specifiniai, šią ribą galima šiek tiek perstumti ir patempti, nes animuotas video ilgiau prikausto žiūrovų dėmesį. Yra net keli animuoti dokumentiniai filmai, kurių trukmė – apie 20 minučių!Gal rinkodarai 20-ties minučių trukmės klipas ir netiks, bet, pasitelkę video animaciją, tikrai galite prikaustyti žiūrovų dėmesį bent 2–3 minutes.Kita vertus, animuoti video, kuriuose visa informacija rašoma prieš akis, visuomet pateisina užsakovų lūkesčius, padeda žiūrovams „užsikabinti“ ir juos pralinksmina. Tad jei animacijos kūrimas jau įsibėgėjo ir filmuko trukmės niekaip neišeina apkarpyti, turėkite omenyje, kad svarbiau kokybė ir Jūsų perteikiama mintis, o ne trukmė.

CHARAKTERINGI PERSONAŽAI IR ANIMACIJOS KŪRIMAS

Animuotame vaizdo klipuke patariame naudoti pieštus veikėjus. Jie turi būti realių darbuotojų prototipai ar bent jau kažkuo juos priminti (uniforma, tipine tos srities darbuotojų išvaizda ir panšiai).Jūsų klientai atpažins tam tikrus simbolius ar aprangą, ir tai didins Jūsų prekės ženklo patikimumą. Sėkmingai sujungus charakteringus personažus ir klipuke panaudojus rašymą arba piešimą ranka, pasiekiama geriausių rezultatų – sukuriamas patrauklus reklaminis video. Norint į animuotus klipukus įtraukti Jūsų realios produkcijos nuotraukas, reikia elgtis ypač atsargiai, nes gali nukentėti animacijos kokybė, o juk animacija čia atlieka pagrindinį vaidmenį. Tačiau kurdami klipus esame sukaupę nemažai patirties, tad, nepakenkdami kokybei, pareklamuojame ir realią Jūsų produkciją.

ANIMACIJOS KŪRIMAS – TIEK IR VERSLUI, TIEK VARTOTOJAMS

Animuotas reklaminis video yra viena universaliausių formų siekiant paaiškinti: animacinių filmukų stiliaus klipuose visuomet gausu simbolikos, vizualaus humoro, judesio grafikos. Tačiau animuota reklama žavi savo paprastumu – tai leidžia Jūsų verslui susitapatinti su paprastais klientais. Stebėtinas ir animuotų klipukų pritakomumas rinkodaros pasaulyje. Jie puikiai tinka „verslas verslui“ (B2B) koncepcijai – kai vaizdo įrašai gerai paaiškina ir parduoda verslo idėją. Tačiau animuoti video nė kiek nenusileidžia ir pagal koncepciją „verslas vartotojui“ (B2C): vartotojai niekada neatsisako įtikinamo pasakojimo, gražių paveikslėlių ir simbolių, reprezentuojamų šiuose video. Jei kūrimo procese ir pasitaiko kokių nors nesklandumų, tai video montavimas viską sudėlioja į savas vėžes. Atrodo, kad animuotieji video tikrai turi viską – jie įtraukiantys, gyvi, emocingi, paprasti. Kokių dar privalumų Jūsų verslui suteikia reklaminiai video?

1. Teigiamas prekės ženklo įvaizdis.

Žmonės įvaizdį apie Jūsų verslą susidaro pagal tai, kaip atrodote interneto erdvėje. Pagalvokite, gal kada patys esate uždarę svetainę, nes jos dizainas pasirodė tragiškas? Tai tik dar vienas įrodymas, koks mums visiems svarbus vaizdas. Pristatydami savo verslą su profesionaliu video, įrodysite, kad žinote, ką ir dėl ko darote.

2. Žmonės nori ne teksto, bet vaizdų.

Žmonės paprasčiausiai tingi daug skaityti ir nori informaciją gauti greitai, jau „sukramtytą“. Tik pagalvokite, kiek informacijos jiems galite perduoti per trumpą video reklamą!

3. Dalinimasis su kitais.

Vienas iš verslo siekių – sukurti turinį, kuriuo būtų gausiai dalijamasi socialiniuose tinkluose. O dalijamasi tuo, kas įdomu, naudinga arba juokinga, taigi animuoti video turi didelį potencialą!

4. Lengva atnaujinti.

Jei po kurio laiko norėsite atnaujinti vaizdo įrašo dalį, galima įtraukti naujus veikėjus, pakoreguoti tekstą ar scenarijų. Vien jau dėl tokio lankstumo verta investuoti į reklaminį klipą.

5. Plačiai pritaikoma.

Video reklamos kūrimas subalansuotas ne tik verslui reklamuoti: trumpus klipukus galite pasitelkti produkto ar įmonės istorijos pristatymui, ruošdami darbuotojams mokomąją medžiagą ir kt.

Taigi animuoti video gali būti naudojami bet kokiame versle ir bet kokiais tikslais – nuo edukacijos iki reklamos. Jei norite turėti daugiau klientų ir savo verslą pristatyti įdomiai, paprastai, aiškiai ir su humoru, naudokite animuotus video.